Lista organizatorów wraz z nazwami turniejów i olimpiad tematycznych, olimpiad przedmiotowych oraz interdyscyplinarnych przeprowadzanych w roku szkolnym 2020/2021 dostępna pod linkiem: Olimpiady tematyczne
Informacja o zbiórkach harcerskich
Czuj! Czuwaj!
Czy jesteście gotowi na kolejne przygody na łonie natury? Czy szukacie przyjaciół, na których można polegać? Czy chcecie poznać harcerskie wartości? Jeśli tak – koniecznie odwiedźcie nas na naszych zbiórkach, które odbywają się w każdy:
- CZWARTEK w godzinach od 17:00 do 18:30 ZUCHY – 147 WGZ „Wędrujące Obłoczki”(klasy I-III)
- PIĄTEK w godzinach od 17:30 do 19:00 HARCERZE – 147 WDH „Błękitni” (klasy IV-VI)
- PIĄTEK w godzinach od 19:00 do 20:00 HARCERZE STARSI – 147 WDSH „Błękitni” (klasy VII – VIII)
- Jedynym warunkiem uczestnictwa jest:
- oświadczenie COVID-19
- dobry humor
Czekamy na Was!
dh. Bartek, dh. Emilia
BUDŻET OBYWATELSKI 2021 - Projekt SP 109 - nr 53 na liście
Modernizacja i rozbudowa STREFY ZABAWY I REKREACJI, zlokalizowanej na terenie SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH
GŁOSOWANIE NA PROJEKTY 1 - 15 WRZEŚNIA 2020
Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. Warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie.
W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.
Jeśli chcesz coś zmienić w swojej okolicy, budżet obywatelski jest właśnie dla Ciebie.
czytaj wiecej >>> https://twojbudzet.um.warszawa.pl/o-budzecie
>>> https://twojbudzet.um.warszawa.pl/sites/twojbudzet.um.warszawa.pl/files
/pomysly_poddane_pod_glosowanie_w_dzielnicy_wawer_bo2021.pdf
GŁOSOWANIE
W jaki sposób mogę zagłosować?
W jaki sposób mogę zagłosować?
Głosowanie na pomysły będzie trwało od 1 do 15 września 2020 r. Możesz zagłosować na dwa sposoby:
- Najłatwiej jest zagłosować przez Internet, na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl
- Zagłosować można również papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania.
UWAGA! Głosować papierowo można tylko osobiście, okazując przed przekazaniem karty dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Papierowe karty do głosowania będą dostępne w urzędach dzielnic oraz do wydrukowania na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl od pierwszego dnia głosowania, czyli od 1 września 2020 r.
Osoby, które mają trudności z poruszaniem się mogą skorzystać z pomocy przedstawiciela Urzędu m.st. Warszawy, który odbierze od głosującego wypełnioną kartę w miejscu jego zamieszkania. Chęć skorzystania z takiej pomocy należy wcześniej zgłosić, np. telefonicznie, koordynatorowi ds. budżetu obywatelskiego w odpowiedniej dzielnicy, w terminie od 24 sierpnia do 9 września 2020 r.
Na ile projektów mogę zagłosować?
Czy mogę głosować na pomysły w kilku dzielnicach?
Ile pomysłów wygrywa w każdej dzielnicy?
Czy mogę głosować na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie?
Chcę głosować papierowo - skąd mogę wziąć kartę do głosowania?
II edycja Konkursu Literacko - Plastycznego
Zachęcam uczniów klas 3-8 do wzięcia udziału w konkursie literacko - plastycznym "Słowem i obrazem malowane".
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastyczno - literackiej na temat "Najpiękniejsze polskie przysłowia słowami i obrazami malowane".
Praca powinna zilustrować wybrane polskie przysłowie w formie plastycznej oraz w formie pracy literackiej. Do pracy plastycznej uczeń pisze wiersz lub opowiadanie, którego mottem będzie jedno z popularnych polskich przysłów.
Zainteresowane osoby Konkursem proszę o dostarczenie prac nauczycielowi języka polskiego do p. Katarzyny Janickiej do 30 listopada 2020 r. do sali nr M202.
REGULAMIN konkurs_II_edycja_konkursu_II.pdf
Serdecznie zapraszam.
Katarzyna Janicka
ZAPROSZENIE na Konferencję pt. „Wychowanie do wartości–wsparcie rodziny i szkoły”
Kuratorium Oświaty w Warszawie organizuje konferencję pt.„Wychowanie do wartości–wsparcie rodziny i szkoły”
mającą na celu pokazanie różnych dróg oddziaływania na młodego człowieka wprocesie jego wychowania
i przygotowywania do dpowiedzialnego życia. Kierujemy ją do dyrektorów szkół, rodziców, wychowawców, nauczycieli i pedagogów województwa mazowieckiego wodpowiedzi na potrzebę ciągłego doskonalenia kompetencji wskazanych
wyżej środowisk wobec rosnących wyzwań w ich pracy wychowawczej, zwłaszcza w budowaniu świata wartości
młodego pokolenia. Wydarzenie nawiązuje do konferencji zdnia 4 lutego br.pt.„Rolarodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Odbędziesięw trybie on-line dnia 9 października br., początek o godz.10.00. Serdecznie zapraszam Państwa do udziału.
Konferencja będzie dostępna podadresem: https://youtu.be/YWshqMaYmyk
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt z p. Tomaszem Głowackim pod numerem tel.225512400 wew. 4113;
e-mail: tomasz.glowacki@kuratorium.waw.pl lub Sekretariatem Wydziału Kształcenia Ogólnego, tel.22 5512422.
Program konferencji znajduje się w załączeniu.
Program_konferencji.docx
Z wyrazami szacunku
MAZOWIECKI WICEKURATOROŚWIATY
/-/Dorota Skrzypek
SAMORZAD SZKOLNY - zaprasza - 30 IX środa
Dzień Chłopaka tradycyjnie obchodzony jest w drugiej połowie września. Choć święto to w naszym kraju nie jest tak znane, jak Dzień Kobiet, to z roku na rok zyskuje na popularności.
Informacji na temat tego, kiedy Dzień Chłopaka w 2020 roku szuka wiele osób. Warto tutaj wspomnieć, że panowie swoje święto obchodzą dwa razy do roku - na przełomie zimy i wiosny, kiedy to przypada Dzień Mężczyzny oraz na jesieni, kiedy jest Dzień Chłopaka. Data tego święta jest stała i przypada dokładnie na 30 września. W 2020 roku będzie to środa.
Dzień Chłopaka nie jest obchodzony jedynie w Polsce. Dzień ten, chociaż w innym terminie, świętowany jest przez panów także za granicą. Poniżej daty obchodów Dnia Chłopaka w poszczególnych krajach:
Malta - 7 lutego,
Wielka Brytania, Irlandia - 5 kwietnia,
Japonia - 5 maja,
Brazylia - 15 lipca,
Norwegia - 7 października,
Indie, Meksyk - 19 listopada,
Kanada - 25 listopada.
Dzień Mężczyzn w Polsce 2020 obchodzony jest dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca. W tym roku święto panów wypada we wtorek. Termin ten nie został jednak wybrany przypadkowo. W tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.
Wiele osób zapewne słyszało także o Dniu Mężczyzny w kwietniu. 4 kwietnia to kolejna proponowana data święta panów. Termin ten, w przeciwieństwie do 10 marca, nie jest związany z Kościołem Katolickim. W tym miesiącu w okresie PRL w niektórych szkołach z tej okazji urządzane były imprezy.
Tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzny została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobagu przy wsparciu m.in. ONZ. Międzynarodowy Dzień Mężczyzn na świecie obchodzony jest oficjalnie 19 listopada przez państwa, które przyjęły zaproszenie do obchodów.
Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to święta przypadające w różnych terminach. Choć daty Dnia Mężczyzn i Dnia Chłopaka nie pokrywają się, to wiele osób myli te święta. Wpływ na to ma fakt, iż pierwsze z nich nie jest tak rozpowszechnione, jak drugie, jednak cały czas zyskuje na popularności.
Jaka jest zatem różnica między Dniem Mężczyzny a Dniem Chłopaka? Zazwyczaj Dzień Mężczyzn celebrujemy z dorosłymi panami, a Dzień Chłopaka obchodzą nastolatkowie. Jednak coraz częściej zdarza się, że i starsi panowie świętują swój dzień we wrześniu.
https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Dzien-Chlopaka-2020-kiedy-jest-w-Polsce-i-na-swiecie-i-jaka-jest-historia-tego-swieta-DATA
29 IX - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Celem akcji jest rozbudzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jest to również doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Pamiętajmy również, że czytanie rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata. Wspólne głośne czytanie może być też świetnym sposobem na rozwiązywanie problemów wieku młodzieńczego. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć książki, które opowiadają o przeróżnych problemach dzieci. Jest to doskonała okazja do wyciągania wniosków wynikających z przygód bohaterów literackich.
ZACHĘCAM WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM DNIU GŁOŚNEGO CZYTANIA
Wybierz książkę >>>zaproś siostrę, brata lub rodziców >> zasiądź do wspólnego czytania !!!
Jeżeli nie wiesz CO CZYTAĆ ? Tu znajdziesz podpowiedź >>>>https://calapolskaczytadzieciom.pl/co-czytac/
Według Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom
Konkurs Finansoaktywni do 7 października!
Misja tegorocznej edycji brzmi "Planujemy budżet". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły uczniów projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego wraz z kampanią promocyjną przeprowadzoną w szkole lub lokalnie. Ważne, by ów projekt dotyczył miejsca zamieszkania. Decydowanie o wydatkach w swojej własnej miejscowości z pewnością będzie dla uczniów wspaniałym wyzwaniem.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, a także regulamin dostępne są na stronie http://www.finansoaktywni.pl
Zapraszam Uczniów do kontaktu i konkursu.
Czekam na zgłoszenia uczniów i wszystkim uczestnikom konkursu życzę powodzenia!
Koordynator programu "Finansoaktywni"
Monika Zimny
Tel.: 22 277 11 57
E-mail: informatyka28@o2.pl
Punkt Informacji Kariery (PIK)
-
PROJEKT Sięgnij po więcej ! - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy
Gdzie i w jakich godzinach realizowany jest projekt 2020 2021.pdf
Uczniowie, którzy chcą w PIK skorzystać z pogłębionej diagnozy zobowiązani są do pobrania ze strony internetowej lub doradcy zawodowego i wypełnienia "Formularza rekrutacyjnego dla ucznia wraz z oświadczeniem RODO"
Zachęcam do umawiania się na indywidualnie spotkania przez dziennik Librus lub telefonicznie /22/ 277 11 57
poniedziałek - 10.45-16.00
wtorek - 08.00-14.00
środa - 08.00 -11.30
czwartek - 08.00 -15.00
piątek - 09.00 -15.00
Do pobrania Formularz rekrutacyjny ucznia wraz z oświadczeniem RODO.docx
Serdecznie zapraszam
Koordynator projektu w Szkole Podstawowej nr 109 - doradca zawodowy - Monika Zimny
Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.3 Doradztwo edukacyjno-zawodowe, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
Opis projektu:
Całkowita wartość projektu: 4 462 172,50 zł
Dofinansowanie ze środków europejskich: 3 916 972,50 zł
Okres trwania projektu: 1XII 2019 - 31 VI 2021
Miasto st. Warszawa we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim podejmuje kolejne wspólne działania na rzecz rozwoju doradztwa zawodowego i poprawę jakości usług w zakresie doradztwa.
Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych możliwości korzystania z doradztwa indywidualnego na terenie szkoły. W 110 szkołach podstawowych zaplanowano systemowe wzmocnienie doradztwa edukacyjno-zawodowego poprzez utworzenie Punktów Informacji i Kariery (PIK)
. Szkoły zostaną wyposażone w sprzęt komputerowy, pomoce i materiały dydaktyczne oraz fachową literaturę. Uczniowie biorący udział w projekcie będą mogli uczestniczyć w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie.
W celu lepszego dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy nawiązana została współpraca z przedsiębiorcami, a także otoczeniem społeczno-gospodarczym. 40 nauczycieli uzyska kwalifikacje w zakresie doradztwa zawodowego. Platforma edukacyjna www.brp.edu.pl będzie dostosowana do potrzeb uczniów szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli.
- 110 szkół i placówek objętych wsparciem poprzez utworzenie Punktów Informacji i Kariery;
- 40 nauczycieli szkół realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego ukończy studia podyplomowe;
- 800 uczniów weźmie udział w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie
-
Naszym Nauczycielom – projekt grantowy dla wawerskich uczniów
Nauka nie musi być nudna, a praktyczna wiedza pomoże naszym dzieciom zdobywać świat. Urząd dzielnicy Wawer ogłasza konkurs grantowy dla uczniów na organizację Dnia Nauczyciela w swojej szkole. Na realizację swojego pomysłu mogą otrzymać nawet 2000 zł.
W tym roku postanowiliśmy włączyć uczniów w organizację dnia nauczyciela, a jednocześnie potraktować to jako element innowacyjnej edukacji, która jest jednym z priorytetów dzielnicy. – mówi Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy Wawer.
Dla dzieci i młodzieży z Wawra ogłosiliśmy projekt „Naszym nauczycielom” w formie mini grantu. Dowolna ilość grup projektowych z każdej wawerskiej szkoły publicznej może wspólnie z nauczycielem – opiekunem projektu – złożyć wniosek o otrzymanie finansowania organizacji dnia dla wszystkich nauczycieli ze szkoły (do 29 września 2020 r.). Komisja wybierze najlepszy projekt z każdej szkoły,
a jego autorzy otrzymają dofinansowanie do 2000 zł na organizację dnia dla swoich nauczycieli.Forma wniosku jest dostosowana do wieku, poprosiliśmy również dyrektorów szkół o wsparcie dzieci
w przedsięwzięciu. Złożenie wniosku o grant to świetne doświadczenie dla dzieci i bardzo praktyczna nauka na przyszłość, a właśnie na takiej najbardziej nam zależy. – podkreśla burmistrz Wawra.Formularz zgłoszeniowy dostępny w szkołach oraz na stronie internetowej www.wawer.warszawa.pl.
Mazowieckie Talenty
Zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty nr 47 z dnia 9 września 2020 r. został zatwierdzony i wprowadzony do stosowania Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021.
- Regulamin i harmonogramy znajdują się w zakładce Regulaminy i załączniki
- Obowiązujące programy merytoryczne w zakładce Programy merytoryczne
Istotne zmiany w bieżącym roku szkolnym:
- Harmonogramy konkursów przedmiotowych wymagają przeprowadzanie w jednym dniu dwóch konkursów, w różnych godzinach.
- Na etapie rejonowym konkursy przedmiotowe będą przeprowadzane w szkołach macierzystych uczniów – uczestników etapu rejonowego. Prace będą sprawdzane przez Rejonowe Komisje Konkursowe we właściwych Wydziałach MSCDN.
Fotorelacja ze zbiórki makulatury w SP 109 pod hasłem "Posprzątaj po wakacjach".
12Bardzo dziękuję za zbiórkę makulatury.
koordynator zbiórki - Monika Zimny
Informacja dotycząca bezpłatnych zajęć świetlicowych 2020/2021
Zapisy będą odbywać się tylko na podstawie karty zgłoszenia Potwierdzenie udziału w zajęciach pozalekcyjnych w roku szkolnym 2020/2021.docx
do pobrania ze strony interentowej lub w wejściu do szkoły (śluza/poziom szatni szkolnej/przy telefonie)
Grafik bezplatnych zajęć pozalekcyjnych świetlicy szkolnej dostępny i do pobrania
Harmonogram zajęć pozalekcyjnych świetlicowych I-III 2020 2021 z 24.09.2020.pdf
Zajęcia ruszają od 01.10. 2020 r.
Serdecznie zapraszamy
Kierownik świetlicy - Monika Zimny i kadra świetlicy szkolnej
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019/2020
Jesteśmy jedną z najlepszych szkół w naszej dzielnicy!
Nasi uczniowie klas ósmych po raz kolejny bardzo dobrze napisali egzaminy ósmoklasisty, które odbyły się w czerwcu 2020 roku. Tradycyjnie już uzyskali ilość punktów znacznie przekraczającą średnie dla kraju, województwa i Warszawy
Wyniki z języka polskiego i matematyki odpowiadają 8. poziomowi (bardzo wysoki) w dziewięciostopniowej skali staninowej, służącej do porównywania wyników egzaminu na przestrzeni lat. To świetny wynik! Taki sam rezultat z języka polskiego osiągnęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 204 (ul. Bajkowa).
Bardzo dużym sukcesem jest wynik z matematyki – 63% uzyskanych średnio punktów przez uczniów naszej szkoły trudno nawet porównać do rezultatu ogólnopolskiego (46%). Wynik ten także odpowiada 8. poziomowi (bardzo wysoki) w dziewięciostopniowej skali staninowej i jest czwartym wynikiem w dzielnicy Wawer.
Doskonale wypadł również rezultat z języka angielskiego (79%) – ósmoklasiści uzyskali wynik z 9. (najwyższego) stopnia skali. Tak wysoki wynik uzyskało tylko 4% szkół w Polsce. To drugie miejsce w dzielnicy, po Szkole Podstawowej nr 218, ul. Kajki.
I jeszcze porównanie wyników naszych uczniów z wynikami szkół w dzielnicy Wawer, całej Warszawie, Polsce:
przedmiot
język polski
wynik szkoły(w %) 69( trzecie miejsce w dzielnicy, ex aequo ze Szkołą Podstawową nr 204, ul. Bajkowa)
dzielnica Wawer(w %)68
Warszawa(w %) 68
Polska(w %) 59
matematyka
wynik szkoły(w %)63(czwarte miejsce w dzielnicy)
dzielnica Wawer(w %) 61
Warszawa(w %) 61
Polska(w %) 46
język angielski
wynik szkoły(w %)79 (drugie miejsce w dzielnicy, ex aequo ze Szkołą Podstawową nr 128, ul. Kadetów)
dzielnica Wawer(w %) 74
Warszawa(w %) 74
Polska(w %) 54
opracowanie:Beata Wojdat
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie.
PANI BASIA - BIBLIOTEKARKA - MÓWI DZIĘKUJĘ !
Tak to słowo jest najodpowiedniejsze na ten moment, kiedy odchodzi się z pracy po 15 latach.
A dziękować jest za co!
Kiedy zaczynałam w 2005 roku było nas o wiele mniej – i dzieci i nauczycieli. Z roku na rok ciągle nas tylko przybywało i teraz jest to ogromna społeczność szkolna.
Każdemu z Was – małym i dużym jestem bardzo wdzięczna, że zaistnieliście w moim życiu!
Przeżywaliśmy razem wiele wspaniałych chwil i lat. Wiele fajnych rzeczy się udało zrealizować, czego dowodem są kolejne tomy kroniki szkolnej, którą z przyjemnością prowadziłam.
Pozwólcie, że przypomnę tylko te kilka bibliotecznych akcji, które są mi najbliższe sercu:
ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA, DZIEŃ KSIĄŻKI, MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH,. To te cykliczne, organizowane co roku, a nigdy takie same, bo zawsze obchodzone pod innym hasłem.. Do tego trzeba dodać oczywiście spotkania z pisarzami i innymi ciekawymi ludźmi, czy akcję„ CZYTANIE NA DYWANIE” oraz dni przybliżające kulturę i literaturę innych krajów. I tak świętowaliśmy po fińsku, szwedzku czy duńsku, a nawet kanadyjsku!
Wszystkie te wydarzenia były relacjonowane nie tylko na stronie szkoły i w kronice szkolnej, ale często też w lokalnej prasie , z którą regularnie współpracowałam. A były to „Mieszkaniec”, „Kurier Wawerski”, „Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie” i „Linia Otwocka”.
To dzięki takiej aktywności nasza biblioteka jako jedyna szkolna w Polsce zdobyła- i to dwukrotnie – tytuł
MISTRZA PROMOCJI CZYTANIA ( 2007 i 2010).
Aktywność biblioteki została dostrzeżona również przez dyrekcję szkoły, co ostatecznie zaowocowało NAGRODĄ PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY w 2008 r.
Dobra passa trwała dalej i w 2010 r. uzyskałam II miejsce w konkursie BIBLIOTEKARZ ROKU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.
Jestem z tego wszystkiego bardzo dumna, ale tak naprawdę to wszystko było możliwe dzięki Wam kochani uczniowie i nauczyciele oraz atmosferze pracy, jaka temu towarzyszyła. Oczywiście nie bez znaczenia było też wielkie wsparcie ówczesnej dyrekcji, a szczególnie dyr. Stefana Dejneki, któremu biblioteka była zawsze bliska.
Dyrekcji, nauczycielom i innym pracownikom szkoły dziękowałam osobiście, a Wam uczniowie, którzy będziecie zaglądać do kroniki albo na stronę szkoły - tym wpisem mówię DZIĘKUJĘ i życzę tylko wspaniałych dalszych dni w szkole. Trzymajcie się dzielnie i odwiedzajcie jak najczęściej bibliotekę, która zostaje nadal w bardzo profesjonalnych rękach mojej wspaniałej koleżanki- pani Eli, z którą tworzyłyśmy wspólny, zgodny przyjacielski tandem.
WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO DZIĘKUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Barbara Michałek
ROZKŁAD WEJŚĆ I WYJŚĆ DO BUDYNKU SZKOŁY
obowiązujący od 8. 09. 2020 roku
WEJŚCIE DO SZKOŁY
A (intendent) Oddział przedszkolny 0c i 0d (do godz. 8.15)
B ( główne) Klasy IV – VIII (do godziny 8.15) oraz klasy IIa, IIc, IId
C (szatnia) Klasy I-III (do godz. 8.15)
E (moduł) Odział przedszkolny 0a i 0b (do godz. 8.15)
WYJŚCIE ZE SZKOŁY PO LEKCJACH
A (intendent) Oddział przedszkolny 0c i 0d (od godz. 13.00)
C (szatnia) Klasy I – VIII (po zakończonych zajęciach)
E (moduł) Oddział przedszkolny 0a i 0b (od godz. 13.00)
Archiwum Aktualności
Aktualności
- ŻYCZENIA
- Rozpoczynamy przygotowania do 33 Finału WOŚP!
- KONCERT
- ZAPROSZENIE
- Projekt "Nasza szkoła nie marnuje"
- Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wawer
- Dzień otwarty
- X WARSZAWSKI KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY
- MŁODZI WOLONTARIUSZE SP 109 NA III GALI WOLONTARIATU
- SZKOLNE MIKOŁAJKI
- Siema Talent - Akademia Skillsów
- X WARSZAWSKI KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY „Anioł Bożonarodzeniowy 2024” dla uczniów szkół podstawowych
- GAZETKA SZKOLNA - NR 2
- ODKRYWAMY TALENTY!
- BAL ANDRZEJKOWY
- 25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
- DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
- Międzynarodowe Dni Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci
- PATRIOTYCZNE KONCERTOWANIE
- Zebranie z rodzicami