• "9 lat a tyle sukcesów"

• Łyżwiarstwo figurowe to sport, który wymaga odwagi, chęci do przełamywania barier, oraz dużej dozy determinacji. Zosia Bochenek jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie. Dziewczynka ma 9 lat i mieszka w dzielnicy Wawer, trenuje łyżwiarstwo figurowe, zdobyła już srebrną klasę sportową. Należy do Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Zosia już od najmłodszych lat odnosi sukcesy w łyżwiarstwie startując w kategorii solistek.

Dziewczynka dużo czasu poświęca swojej pasji. W sezonie treningi rozpoczyna o 6 rano jeszcze przed zajęciami w szkole. Pomimo tak młodego wieku odniosła już wiele sukcesów. Do jej największych osiągnięć należy m.in. I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach o Kryształowy Dzban, które odbyły się 27.01.2018, I miejsce w XI Zawodach Mikołajkowych w Łodzi, I miejsce w Zawodach Łódzka Łyżwa, oraz I miejsce w Zawodach o Puchar Dębicy 2018.tn DSC 1374

Dziewczynkę w sukcesach wspierają rodzice, dziadkowie, znajomi a także koledzy z jej klasy. W ubiegłym roku kibicowali jej w zawodach Mini Europa 2017 w Warszawie. Zarówno grono pedagogiczne jak i uczniowie są bardzo dumni z osiągnięć Zosi. Życzymy jej dalszych sukcesów i determinacji w osiąganiu zamierzonych celów.

kamera

Ewa Nowak Władzińska

• SP 109 – wawerskie zagłębie talentów sportowych- OLWIA TRZEŚNIEWSKA

• tn oliwka  SP 109 ma kolejną zdolną i utalentowaną uczennicę! Oliwia Trześniewska, uczennica klasy 3B, wraz ze swoją grupą taneczną Luzik1 wywalczyła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii Formacje Disco Dance do lat 11. Sukces ten jest równoznaczny z powołaniem do kadry narodowej. Oznacza to, że Oliwia będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. A wszystko to wydarzyło się 10 marca podczas Mistrzostw Polski IDO.

- Oliwia jest jedną z naszych najbardziej utalentowanych zawodniczek – twierdzi Paweł Wasilewski, dyrektor ds. sportu Egurrola Dance Studio.tn olika

Swoją pasję i taneczny talent dziewczynka rozwija od 3-go roku życia trenując aż cztery razy w tygodniu! Tańczy, bo lubi ruch. Widać to prawie na każdej przerwie. Jako drugoklasistka wraz z koleżankami prowadziła w naszej szkole muzyczne przerwy – przygotowany przez dziewczynki układ naśladowali wszyscy uczniowie, od najmłodszych po najstarszych.

„Dzięki przynależności do zespołu mam możliwość przeżycia niezapomnianych chwil podczas wyjazdów turniejowych i obozów treningowych” – to są słowa Oliwki.

Oliwka czerpie z tańca dużo radości i pozytywnej energii, a przy tym lubi wyzwania. Widać to po kolejnych sukcesach. W 2017 zdobyła 3 miejsce mistrzostw Polski federacji WADF z zespołem Luzik2. We wrześniu 2017 dostała się do flagowej grupy do lat 11 jakim jest Luzik1 i teraz zdobyła Mistrzostwo Polski. W tym roku oprócz Mistrzostw Polski, zdobyła wraz z Luzikiem1  I miejsce na VII Ogólnopolskim turnieju tańca nowoczesnego w Choceniu i I miejsce na XIX Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza- Białe Błota 2018.

Jej największym tanecznym marzeniem jest zdobycie tytułu Mistrza Świata. Będziemy trzymać kciuki J

Sylwia Galińska

• Nasza uczennica w kadrze narodowej Polski w szachach!   ZUZANNA REJNIAK

• tn IMG 20180527 162704

Utalentowana szachistka Zuzanna Rejniak, która od tego roku jest uczennicą naszej szkoły ( klasa 6c), była  nie do pokonania w tegorocznej WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY  w szachach, która  odbyła się w nowoczesnym gmachu Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Zuzanna wywalczyła aż 2 tytuły mistrzowskie -pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Warszawy Juniorów Młodszych w szachach klasycznychoraz-  pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Warszawy Juniorów Młodszych w szachach szybkich.

Jak się dowiedzieliśmy jej przygoda z szachami zaczęła się w wieku 8 lat, Do gry zachęcił ją tata, gdy przez kilka dni nie chodziła do szkoły z powodu choroby. Zaowocowało to niesamowicie i tak wciągnęło małą wtedy dziewczynkę, że już po pół roku ćwiczeń z tatą w domu zdobyła swój pierwszy tytuł –

MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO DO LAT 9.

Od tego czasu jest to jej wielka pasja i przyjemność, która jej towarzyszy cały czas.

A oto dotychczasowe ważniejsze osiągnięcia Zuzanny na arenie krajowej i międzynarodowej:

Od marca 2016 roku jest w kadrze narodowej Polski Juniorów.

Poniżej tylko niektóre osiągnięcia Zuzanny na arenie krajowej i międzynarodowej:

Indywidualne Mistrzostwa Unii Europejskiej juniorek Kouty nad Desnou 2016 - U10, Czechy, srebro
          Indywidualne Mistrzostwa Unii Europejskiej juniorek Mureck 2017 - U12, Austria, srebro
          Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek Jastrzębia Góra 2016 - U10, brąz
          Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek Drzonków 2017 - U12, brąz
          Warszawska Olimpiada Młodzieży - szachy klasyczne - D10, 2015 r.  złoto
          Warszawska Olimpiada Młodzieży w Szachach Szybkich Grupa D-10,  2016 r.   złoto
          Warszawska Olimpiada Młodzieży w Szachach Klasycznych Grupa D-12, 2017 r. złoto
          Mistrzostwa Mazowsza Juniorów do lat 9, 2014 r. złoto
          Mistrzostwa Mazowsza Juniorów do lat 9, 2015 r. srebro
          Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - do lat 11, 2016 r. srebro
          Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MA - WM) Dziewczęta (2006-2008), 2016 r. srebro
          Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów 2016 r., złoto
          Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów 2017 r., brąz

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

Beata Ludzia, E.Łaszkiewicz