• Zebrania z Rodzicami

Zapraszamy o godzinie 18.00 na zebrania semestralne, których tematyką będzie podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej w I semestrze roku szkolnego 2023/24

6 II 2024     wtorek      grupy    0 a, 0 b, 0 c, 0 d, 0e

7 II 2024     środa        klasy       I - IV

8 II 2024     czwartek   klasy      V - VIII

8 II 2024  o godzinie 17.00 w stołówce szkolnej ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS VIII (informacje o warunkach przebiegu egzaminu ósmoklasisty)

Luty_zebrania_grafik2024_(1)(2).docx

• PODZIĘKOWANIA ZA WOŚP

Wielkie podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w "wielkim świątecznym graniu" 28 stycznia 2024r. w naszej szkole :)

Wolontariuszom, którzy kwestowali z puszkami. Spisaliście się świetnie!

Uczniom i uczennicom, którzy wzięli udział w Koncercie.

Tym, którzy wzięli udział w licytacji, zabawach, warsztatach, upiekli ciasta i każdemu, kto dorzucił grosik do naszych puszek i eSkarbonek.

Zorganizowanie Finału w 109-tce nie byłoby możliwe bez zaangażowania nauczycieli i pracowników, którzy działali w naszym Sztabie WOŚP:
            Marty Biedrzyckiej, Katarzyny Staniec, Anny Staniszewskiej,  Bożeny Jarszak, Wiesławy Jesiotr, Beaty Ludzi, Beaty Wojdat, Anny Rafalskiej, Urszuli Kolbicz-Gajdy, Małgorzaty Spychy, Rafała Goławskiego, Piotra Kani, Lucyny Kryszyńskiej, Małgorzaty Zdulskiej, Katarzyny Karpman, Andrzeja Samoraja - dziękuję Wam bardzo :)

Jak co roku mieliśmy wsparcie absolwentek naszej szkoły - Julii Chrustek, Amelii Karpy oraz  Anny Perl - dziewczyny brały udział we wszystkich Finałach organizowanych przez naszą szkołę.

Jak zawsze byli z nami Justyna i Michał Wasek :) To właśnie pani Justyna utworzyła pierwszy Sztab przy naszej szkole w 2018 roku :)

Wszystkim bardzo dziękuję :) Byliście wspaniali :)

Joanna Lewicka

• Konkurs "Tajemnice Wawra"

Dnia 8.01.2024 chętni uczniowie kl. 4-8 wzięli udział w konkursie  sprawdzającym wiedzę uczniów o naszej dzielnicy zorganizowanym przez Muzeum z Klasą. Finał konkursu odbywał się w gmachu muzeum, a  wręczenie nagród w konkursie "Tajemnice Wawra" odbędzie się 6 lutego o godz. 11.00 ​​​​​​​

Muzeum z Klasą, poświęcone XX-wiecznemu szkolnictwu, otwarto 2 grudnia w Warszawie. Zlokalizowana w 120-letnim budynku dawnej szkoły placówka jest jedynym takim muzeum w Warszawie i wyjątkowym – ze względu na profil działalności – także w skali kraju.

Nowe Muzeum z Klasą zostało otwarte przy ul. Płowieckiej 77, w tzw. Murowance, czyli historycznym budynku najstarszej szkoły w Dzielnicy Wawer. Swoją siedzibę ma tam Fundacja na rzecz Wielkich Historii, zajmująca się edukacją historyczną i popularyzacją historii. Dzięki różnym inicjatywom o charakterze lokalnym i ogólnopolskim, jak konkursy czy wystawy, odpowiada na wyzwania współczesności bazując na doświadczeniach minionych pokoleń. Swoje programy kieruje przede wszystkim do szkół i uczniów.

Można tam zobaczyć, jak wyglądały przed laty lekcje chemii czy kaligrafii i oglądać eksponaty zbierane od kilku lat, m.in. wśród mieszkańców Warszawy, którzy dzielili się rodzinnymi pamiątkami. To dawne dokumenty, mapy, sztandary, świadectwa, podręczniki. Wśród nich jest nawet drewniana ławka szkolna z XIX wieku. Udało się zebrać ponad 1000 takich artefaktów.

• My pets – lapbooks

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie kl. 2-3 naszej szkoły na lekcjach j. angielskiego uczyli się w jaki sposób opisać swoje ulubione zwierzątko. Niektórzy skorzystali z formy tematycznej książeczki czyli lapbooka. Dzieci spisały się rewelacyjnie.

A C