• Witamy i serdecznie!

Zapraszamy do zapoznania się z pracą i zabawą grupy.

• Wulkany

• 15.03.2021 21:04
        •   01.03.2021r.
           Dziś dzieci podczas zajęć poznały historie wulkanów. Odkrywaliśmy dlaczego powstają oraz z czego się składają.  Dowiedzieliśmy się co się z nich wydobywa, kiedy wybuchają. Jednak najciekawyszym elementem zajęć było stworzenie naszego klasowego wuklanu. Zaczeliśmy od zrobienia stożka owiniętego folią, poźniej przygotowaliśmy płyn do naczyń, ocet, wodę oraz sodę - na koniec połączyliśmy wszystkie te składniki ze sobą. Wyniki eksperymentu zaciekawiły nas i zachęciły do dalszych pytań.
        • Dzień dinozaura

• 21.03.2021 12:34
        •  26.02.2021r.
          Olbrzymia ilości jest świąt wyjątkowych, innych o których nawet nie słyszeliśmy. Do takich świąt należy właśnie dzień dinozaura. Piątek rozpoczeliśmy od szybkiej powtórki matematycznej. Obejrzeliśmy prezentacje, za pomocą której poznaliśmy wiele interesującyh rzeczy na temat samych dinozaurów oraz ich życia. Stworzyliśmy klasowy album dinozaurów. Wykonaliśmy prace plastyczne indywidualnie oraz grupowo.
          Zajęcia te na pewno pogłębiły wiedzę dzieci na temat prehistorii. Ponadto kolejny raz udowodniliśmy, że można połaczyć naukę z zabawą.
        • Cztery żywioły - ogień

• 06.03.2021 12:44
        •  25.02.2021r.
          Zajęcia rozpoczeliśmy od wyjaśnienia, czym jest ogień oraz określenia jego cech. Z dużym skupieniem i ciekawością przeprowadzaliśmy doświacznia oraz eksperymenty. Odkryliśmy, że ogień potrzebuje powietrza, a boi sie wody. Jednak najważniejszym wnioskiem z zajęć, było uświadomienie, iż ogień jest bardzo przydatny człowiekowi, ale również bardzo dla niego niebezpieczny.
               Tworzone sytuacje edukacyje w ramach tematów dotyczących żywiołów, były idealną okazją do tego, aby dzieci przyjrzały się naturze, przyrodzie z bliska w inny sposób. Przy tej okazji warto zapamietać słynne zdanie: Powiedz mi - a zapomnę, Pokaż - a zapamietam, Pozwól mi działać, a zrozumiem (Konfucjusz).

• 12.04.2021 19:58
        •  26.02.2021r.
          Miś to najsympatyczniejsza postać, najlepszy przyjaciel dzieci, dlatego, uczniowie z klasy 0d tuż przed świętami Bożego Narodzenia chętnie wzieli udział w konkursie stworzenia skarpety dla Misia Teddiego. Wszystkie prace były piękne i starannie wykonane. Dzieci pokazały jak dużo pomysłów mają. Pod koniec lutego dzieci otrzymały nagrodę niespodzianke: wizyte Misia. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, bawiliśmy się, ale najlepsze były zajęcia ruchowe połączone z językiem angielskim. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą, rozwijanie wyobraźni twórczej oraz zdolności plastycznych.
        • Cztery żywioły - powietrze

• 06.03.2021 11:15
        • 23.02.2021r.
          Kolejnym poznanym przez dzieci żywiołem jest powietrze. Podczas zajęć odkrywaliśmy jego moc. Dzieci bawiły sie piórkami, balonami, kawałkami bibuły. Odkrywaliśmy wpływ powietrza na różnorodne przedmioty. Rozmawialiśmy również o czystym powietrzu, wyjaśniliśmy pojęcie smogu, jego skutków oraz zapobieganiu. Ważnym i istotnym elementem zajęć jest rozwijanie aktywności poznawczej dzieci. Stwarzanie im warunków do samodzielnego przeżywania, odkrywania i zrozumienia. Na podsumowanie zajęć uczniowie zrobili wiatraki.

• MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE