• V. SZATNIA SZKOLNA

• Od dnia 10.10.2019 r obowiązywać będzie na terenie naszej placówki następująca procedura

Procedura korzystania z szatni szkolnej.

1.Pracownik szkoły otwiera szatnię o godzinie 6.30.

2.Drzwi wejściowe prowadzące z szatni na teren szkoły są zamykane o godz. 8.20 i otwierane w uzasadnionych przypadkach.

3.Rodzice zobowiązani są do punktualnego przyprowadzania i odbierania dzieci.

4.Uczniowie, którzy spóźnią się na pierwszą godzinę lekcyjną (wg planu), czekają na rozpoczęcie drugiej godziny lekcyjnej w sali 006.

5.Uczniowie rozpoczynający zajęcia na 2 lekcji lub później wchodzą na piętro równo z dzwonkiem na przerwę.

6.Uczniowie po przybyciu do szkoły są zobowiązani do natychmiastowej zmiany (buty na jasnej podeszwie) i zdjęcia okrycia wierzchniego.

7.W szatni uczniowie pozostawiają porządek po sobie – ubranie wierzchnie oraz obuwie powinno być schowane w szafce uczniowskiej.

8.Za kontrolę realizacji punktu 6 odpowiedzialni są nauczyciele sprowadzający uczniów po ostatniej lekcji do szatni i wychowawca klasy.

9.Rodzice klas 0-III przyprowadzający dzieci do szkoły pozostawiają je w szatni szkolnej pod opieką nauczyciela świetlicy/nauczyciela dyżurującego/pomocy nauczyciela.

10.Stosujemy zasadę „Mamo, tato dalej idę sam”.

11.Uczniowie klas drugiego etapu edukacyjnego przychodzą do szkoły przed planowanym rozpoczęciem zajęć i czekają na lekcje pod drzwiami sali, w której mają rozpocząć zajęcia.

12.Uczniowie, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, mają obowiązek przebywania w świetlicy do czasu rozpoczęcia zajęć.

13.Nauczyciel po zakończeniu ostatnich zajęć danej klasy sprowadza dzieci do szatni, pozostaje z nimi do momentu opuszczenia przez nich szkoły.

14.Dzieci zapisane do świetlicy po zakończonych zajęciach odprowadzane są przez
           nauczyciela kończącego zajęcia bezpośrednio do świetlicy.

15.Chore / niedysponowane dzieci ze szkoły odbiera osobiście rodzic lub inna osoba upoważniona do odebrania dziecka po uprzednim zgłoszeniu tego faktu nauczycielowi prowadzącemu zajęcia w danej klasie/ wychowawcy oraz w sekretariacie szkoły.

16.Za wartościowe rzeczy pozostawione w szatni (dokumenty, klucze, telefony komórkowe, pieniądze, biżuteria itp.) szkoła nie ponosi odpowiedzialności.

17.Zabronione jest nieuzasadnione przebywanie uczniów w szatni podczas zajęć lekcyjnych i przerw.

18.W czasie trwania lekcji szatnia pozostaje pod nadzorem pracowników obsługi.

19.Wyjście ze szkoły całej klasy podczas godzin lekcyjnych i korzystanie z szatni szkolnej w tym czasie odbywa się w obecności nauczyciela i pracownika.

20.Uczniowie korzystający z szatni szkolnej zobowiązani są do wykonywania poleceń nauczycieli dyżurujących oraz pracowników obsługujących szatnię.

21.W przypadku zaginięcia odzieży bądź butów postępujemy zgodnie z procedurami postępowania jak w przypadku kradzieży.

• DO POBRANIA

• szatnia
          Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit