• JĘZYK ANGIELSKI

Przedmiot oceny

Sposób oceniania

Sprawdziany

• Zakres materiału podany będzie z tygodniowym wyprzedzeniem.
          • Uczeń nieobecny podlega ocenie w terminach: podczas następnej lekcji (w przypadku jednodniowej nieobecności), do  7 dni po powrocie (w przypadku nieobecności nie przekraczającej 1 tygodnia), do 14 dni po powrocie w  przypadku dłuższych nieobecności.
          • Uczeń, który otrzymał ocenę niedostateczną zobowiązany jest do jej poprawienia w terminie do 2 tygodni po teście.
          • Podczas poprawy można otrzymać maksymalnie ocenę bardzo dobrą.
          • Nie ma możliwości dodatkowej poprawy sprawdzianów na  koniec semestru i roku.

Kartkówki

• Mogą być kartkówki niezapowiedziane z 2 ostatnich lekcji lub zapowiedziane.
          • Uczeń uzyskuje +/- („+” za udzielenie ponad 50% prawidłowych odpowiedzi) z kartkówek niezapowiedzianych lub ocenę z zapowiedzianej kartkówki.

Prace domowe

• Uczeń uzyskuje +/- (  „-” za brak pracy, „+” za udzielenie więcej niż 50% poprawnych odpowiedzi, przy założeniu, że cała praca domowa była odrobiona.

Projekty

• Każdy projekt oceniany jest pod względem 3 kryteriów: zawartość merytoryczna, estetyka pracy, samodzielność (można uzyskać max.3 plusy lub ocenę).
          • Nieprzyniesienie projektu w wyznaczonym terminie skutkuje otrzymaniem oceny niedostatecznej.

Karty pracy

• Uczeń dostaje dodatkowe zadania na kartach, które musi oddać w wyznaczonym terminie.
          • Uczeń uzyskuje ocenę (obniżoną za nieterminowe dostarczenie pracy).

Aktywność

• Uczeń może uzyskać jednego + lub – za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Nieprzygotowania

• Uczeń ma prawo zgłosić 3 nieprzygotowania (np.) w semestrze.
          • Po wykorzystaniu 3 np. uczeń uzyskuje minusa za nieprzygotowanie do lekcji (3 minusy =  ocena niedostateczna).

• Ocena semestralna i roczna nie jest średnią arytmetyczną ocen cząstkowych.
          • Oceny z projektów nie podnoszą oceny semestralnej i rocznej o stopień wzwyż.
          • Certyfikaty nie podnoszą oceny semestralnej i rocznej o stopień wzwyż.
          • Uczestnictwo w konkursach nie skutkuje otrzymaniem oceny pozytywnej, ale dopiero zajęcie miejsca laureata bądź otrzymanie wyróżnienia.

Plusy/ minusy

• 5 plusów daje ocenę bardzo dobrą,
          • 3 plusy daje ocenę niedostateczną.

Na ocenę roczną uczeń pracuje przez CAŁY ROK.