13.02.2019 (ŚRODA)

II tura 12.15 – 13.15 - klasy   I d, II b, II c, II d, III a, III b

III tura 14.10 – 16.30 - klasy IV - V

IV tura 17.00 – 19.30 - klasy VI - VII - VIII

Mile widziane przebrania czerwone, różowe i w serduszka.

Uwaga! Obiad wg. grafiku bez zmian pod opieką wychowawców.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”
            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.

21 stycznia, dzieci ze świetlicy klas drugich gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Licznie przybyli Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Za oprawę artystyczną odpowiedzialne były panie: Halina Wręga, Wioletta Zatorska, Beata Kolas i Aleksandra Floriańska. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosili swoich Gości na słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za przyniesienie ciast.

Kochanym Babciom i Szanownym Dziadkom, jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze: miłości, szczęścia, zdrowia, radości z wnuków i samych pogodnych dni.

Aleksandra Floriańska

• „Bryły na prezenty świąteczne”

Dnia 4 grudnia odbyły się warsztaty „Bryły na prezenty świąteczne”. Rodzice i dzieci projektowali i tworzyli pudełka, które mam nadzieję wykorzystają do zapakowania prezentów pod choinkę. Każdy kto przyszedł mógł rysować, wycinać, kleić, ozdabiać i przy dobrej zabawie uczyć się też matematyki.

Następne były warsztaty „Buduj i baw się”. Z funduszu otrzymanych od Fundacji mBanku zakupiliśmy klocki Maple – aż 1500 drewnianych klocków. Doskonale wyważone klocki, pomagają w poznaniu praw fizyki, rozwijają umysł przestrzenny, a także uczą planowania, koncentracji i cierpliwości. Powstały piękne budowle, a nawet korytarzowe domino. Wszyscy byli zgodni, że klocki są zarówno dla małych i dużych, a zabawa z nimi jest świetna.

W grudniu odbywały się zajęcia orgiami, na których powstały piękne ozdoby świąteczne, które prezentujemy na tablicy znajdującej się przy pokoju nauczycielskim.