• II. POSTĘPOWANIE W SYTUACJACH   ZAGROŻENIA DZIECI  ORAZ W TRUDNYCH    SYTUACJACH WYCHOWAWCZYCH

Procedury_postepowania_w__SP_109__plik_1(1).pdf

1.Procedura postępowania w przypadku agresywnego zachowania ucznia na lekcji stwarzającego   zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia własnego oraz innych.

2. Procedura postępowania w przypadku agresywnego zachowania ucznia (bójka, pobicie).

3. Procedura postępowania w przypadku agresywnego zachowania uczniów wobec siebie i osób dorosłych.

4. Procedura postępowania z uczniem sprawiającym trudności wychowawcze.

5. Procedura postępowania wobec ucznia, który stosuje agresję słowną (wulgaryzmy).

6.  Procedura postępowania w przypadku, gdy uczeń obraża nauczyciela lub pracownika szkoły.

7. Procedura postępowania w przypadku agresywnych zachowań nauczycieli i/lub pracowników szkoły wobec uczniów.

8.  Procedura postępowania wobec ucznia, który stał się ofiarą czynu karalnego.

9. Procedura postępowania w przypadku ucznia krzywdzonego.

10. Postępowanie nauczyciela wobec ucznia – sprawcy czynu karalnego lub – przestępstwa.

11. Procedura postępowania w przypadku samowolnego opuszczenia szkoły przez ucznia.

12. Procedura postępowania wobec ucznia, którego zachowanie uniemożliwia prowadzenie lekcji.

13. Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia faktu kradzieży lub niszczenia mienia przez ucznia.

14. Procedura postepowania interwencyjnego w przypadku wymuszania.

15. Procedura organizowania i przebiegu imprez masowych i uroczystości szkolnych.

16. Procedura postępowania z uczniem pod wpływem alkoholu.

17. Procedura postepowania rodzic w szkole pod wpływem alkoholu (odbiera dziecko, przybył na zebranie).

18.  Procedura postepowania w przypadku otrzymania wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego.

19. Procedura ewakuacji uczniów i pracowników z budynku szkoły.

20. Procedura w przypadku stwierdzenia wszawicy.

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy  w Szkole Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich    procedura-wszawica.pdf

PROCEDURY_2.pdf

1.  Procedura postępowania w sytuacji podejrzenia o cyberprzemoc na terenie szkoły.
          2.  Procedura  postępowania  w  przypadku  korzystania  w  czasie  zajęć  lekcyjnych  z niedozwolonych urządzeń.
          3.  Procedura  postępowania  w  przypadku  popełnienia  przez  ucznia  czynu zabronionego/kradzieży.
          4.  Procedura postępowania w sytuacji nagłego wypadku.
          5.  Procedura  postępowania  w  sytuacji  posiadania  przez  ucznia  przedmiotów niedozwolonych na terenie szkoły.
          6.  Procedura  postępowania  w  przypadku  podejrzenia,  że  uczeń  jest ofiarą przemocy w rodzinie.
          7.  Procedura postępowania w przypadku stosowania przez ucznia przemocy psychicznej
          wobec innego ucznia .
          8.  Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia palenia papierosów lub używania e-papierosa przez ucznia w szkole i jej bezpośrednim sąsiedztwie.
          9.  Procedura postępowania w przypadku ucznia niedożywionego i zaniedbanego.
          10.  Procedura postępowania wobec ucznia, który jest sprawcą czynu karalnego (przemocy, bójki) .
          11.  Procedura  postępowania  w  przypadku  podejrzenia,  że  na  terenie  szkoły  przebywa
          uczeń znajdujący się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
          12.  Procedura postępowania w przypadku zasłabnięcia ucznia .

• DO POBRANIA